...........

Can love you more than this 7.

23. května 2012 v 15:00 | Fan povídky |  Can love you more than this

Otočila jsem se a rozmýšlela. "Hmm. Nějaké tady mám. Co třeba The Notebook?" "Skvělá volba." Usmál se na mě. "Jdu udělat popcorn." Řekla jsem a zamířila do kuchyně a Harry se zatím posadil. Vyndala jsem si z kapsy hudební přehrávač a strčila sluchátka do uší. Otevřela jsem skříňku abych vyndala popcorn a dala ho do mikrovlnky. Najednou jsem pocítila chuť na něco sladkého. Udělám máslový dort. Řekla jsem si. Vyndala jsem všechny ingredience a začala. S mámou jsem ho dělala když mi bylo asi pět. Od té doby si to pamatuju. V uších mi zněla písnička od Kelly - Stronger.


A já si neuvědomila že míchám a k tomu si zpívám dost hlasitě. Muselo to být ustrašující, pro toho kdo mě slyšel. V tomhle případě to byl Harry, který zamnou stál asi dvě minuty, a já si ho vůbec nevšimla. A pořád si hlasitě zpívala. Najednou jsem se otočila abych si vzala piškot, a najednou ho uviděla. Koukal se na mě zvláštně. Okamžitě jsem vyrvala sluchátka z uší. "Jak dlouho tu už jsi? Myslím v kuchyňi. Jelikož to nemohl být žádný příjemný zážitek." "V pohodě, asi 2 minuty tu stojím a koukám jak zpíváš a divně se u toho pohybuješ. Nechtěl jsem tě v tom vyrušit, tak jsem se raději nesmál." A ihned se začal tlemit. A já se neudržela a začala jsem po něm házet krém, který jsem právě vytvořila. Přistál mu přímo na obličeji. V tom momentě jsem dostala záchvat smíchu i já. Slíznul si krém z obličeje a řekl "Toho bude škoda. Máš to celkem dobrý." "Jak škoda?" a najednou se ke mě přiblížil a vzal hrst krému do ruky.

"Takhle škoda." A hodil ho na mě. "No to si děláš srandu?" a vzala jsem další várku krému. "Tohle mi budeš pomáhat uklízet. Pamatuj si to." A hodila ho po něm. "Ty nejsi žádný troškař, že?" a vzal mi marmeládu, kterou jsem měla vedle v misce připravenou. "Z toho tvého výtvoru asi nic nebude." A hodil jí po mě. "Myslíš?" a šla jsem k němu s polovičním krémem a vylila mu ho na hlavu. "Ups." A začala jsem se nehorázně tlemit ale ani sem si neuvědomila že Harry má v ruce ještě poloviční misku marmelády.

"Myslela si to na tohle?" a vylil mi jí za výstřih. A řekl. "Holky mají větší slabiny než kluci. Teda alespoň ty viditelné." A já začala brát všechno co jsem měla po ruce. Například vejce. A prskla jsem mu je všechny na hlavu. On se jenom nevinně usmál, asi proto že už neměl nic použitelného. A já na něj vyplázla jazyk. A v tom mě začal lechtat. A já jsem po tom svém krému uklouzla smíchy na zem. A on zamnou. Byla sem celá bílo-červená. A začala jsem křičet. "Dobrý, prosím vyhrál si." A furt sem se smála. Jak jsme tam oba leželi v krému, marmeládě a vejcích řekl. "Já vyhrávám vždycky." "Příště vyhraju já. Teď to tady jenom uklidit. Nejdříve se jdeme vysprchovat. Každý zvlášť samohřejmě." "tady to vypadá jako v kláštěře. Pořád mě na to upozorňuješ." "Já jen pro jistotu." "Stejně neodoláš" řekl odhodlaně. "Já odolám i tomu krému co máš na tváři. A když odolám jemu, tak i tobě." A šla jsem sebejistě nahoru do koupelny a viděla jsem ho jak se zvláštně usmívá. Zvláštně ale pěkně.

Osprchovala jsem se, vyfénovala jsem si vlasy a otevřela skříň s oblečením. Vzala jsem si na sebe úžasné proužkované šaty, které mi máma nedávno koupila. Sice jsem mámu nemusela, ale vkus měla skvělej. Teda až na mého otce. Otevřela jsem dveře a šla dolů. Když jsem scházela dolů po schodech viděla jsem Harryho jenom v kalhotech. On mě ještě nespatřil a já sem si ho prohlížela, zrovna si sušil vlasy. Byl tak sexy. Najednou se otočil. "Vypadáš pěkně" řekl. Zčervenala jsem a řekla "ty taky nevypadáš zrovna nejhůř." Aby si nemyslel že jsem z něho celá paf, což jsem taky byla, hlavně když byl bez trička. "Namísto filmu jdeme uklízet." Navrhla sem. Teda spíše takovým rozkazovacím hlasem.

"Ale no tak. Co to udělat potom?" "Je mi líto, ale mě to učily jinak. Nejdřív práce, potom zábava. Přinejlepším obojí najednou." "Uklízení a zábava? Najednou? To myslíš vážně?" "Ani, ne. Jen víš, jen se to tak říká. A vzpomeň si kdo si začal." A vyplázla jsem na něho jazyk. "Donesu věci na uklízení. Doufám že to umíš." "Já a uklízení? No problemo." "Tak to jsem ráda. Nerada bych u toho skončila sama." "Nechat pracovat holku?" "No víš, vy kluci to máte ve zvyku." "Ok, dobře. Nezůstaneš sama. Neboj." "Že tys měl něco v plánu?" "Já? Co tě to napadá. Já jen že by přijela paní co nám uklízí v bytě." "Nene, tohle zvládnem sami." "Tvůj dům, tvá pravidla." Hodila jsem na něho hadr. "Tak se předveď." A já si mezi tím namočila mop. A že taky bylo co uklízet. Po půl hodině jsem to vzdala. "Konec." Řekla jsem unaveně. "že ty mě v tom necháš samotného?" zaculil se "Opravdu vtipné. Vždyť už je to v podstatě uklizený." Rozhlédla jsem se. A opravdu bylo. "Co třeba zajít,...no někam?" navrhla jsem. "Minule jsi mě vytáhnul ty, tak teď jsem na řadě já." "A co bude s filmem? No dobře, tohle zní o něco lépe než ten film. Kam půjdeme?" "Uvidíš." A letmo jsem se pousmála.

Když jsme vyšli z domu začalo se už stmívat. Došli jsme až k Big Benu. "Vsadím se že jsi ještě nikdy nebyl na Londýnském oku." "No víš,...nikdy jsem k tomu neměl příležitost. V Londýně jsem vždycky pracovně." "Byla jsem tam jednou. S mým tátou. Když jsem byla malá. Nikdy více jsem se k tomu neodhodlala." "Chápu. No, ale teď jsme tady, takže.." a pokouknul na oko. Pousmála sem se. A šla vedle něho. Světla se rozsvícela, všechno okolo bylo tak půvabné. Sedli jsme si. A najednou se začalo točit. Stoupali jste výš. Až jsme najednou zastavily úplně nahoře. Koukla jsem se dolů a udělalo se mi blbě. Zatočila se mi celá hlava. A zůstala sem nehybná. Z toho všeho spěchu jsem nepřemýšlela o tom že já odjakživa nesnáším výšky. Ať už jsou jakékoliv. Vždy jsem ráda nohama pevně na zemi. Harry se na mě podíval a zeptal se mě. "Jsi v pořádku?" a já pouze zašeptala. "Řekni mi že nejsme ve výšce a budu."

"Ty nemáš ráda výšky?" "Slabé slovo. Nesnáším výšky." "Ale minimálně 10 minut se odsud nedostaneme, ledaže bys chtěla šplhat, ale to bych moc nedoporučoval." "To není vtipné. Vážně ne." A polkla jsem. "Já si srandu nedělám." "To měl být návrh jak nejrychleji dolů? V tom případě ho neberu." "Klid. Všechno bude v pohodě. Jestli ti to pomůže můžeš mě chytit za ruku, při nejhorším spadneme spolu." Chytla jsem ho teda za ruku. Úplně sem cítila jak sem se třásla. "My spadneme?" zapanikařila jsem. "No doufám že ne. Měl bych tě na svědomí. To jenom díky mě jsme sem lezli." "Ale ne. Já sem tě sem zavedla." "Dobře jsme v tom spolu." Vypadalo to že nad něčím přemýšlí. Doufala jsem že je to jak se dostaneme dolů. Samohřejmě že jsem věděla že nás dovezou dolů. Ale nevěděla jsem kdy. "Celá se třeseš. Tu máš." A dal mi své sako. "Díky." A vymámila jsem ze sebe úsměv. Opřela jsem hlavu o jeho rameno a on tu svou o mou. Byl to příjemný pocit. Cítila jsem že už mě strach přešel.
Autor: Lens
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama